niedziela, 24 marca 2013

Kim jesteś Winnetou?

Kolorowy dżentelmen został tak nazwany przez moją mamę. Tak więc te informacje od niej.Winnetou to jej ulubiona postać z lat "cielęcych". Mama posiada pokaźną kolekcję książek Karola Maya, której był on bohaterem. Książka doczekała się też adaptacji  filmowej  produkcji niemiecko - jugosłowiańskiej , tata zawsze się śmieje, gdy krzyczą do bandytów po niemiecku: ręce do góry (wyobraźcie to sobie)
 Odkryła też, że w latach 70 tych, Mattel wypuścił laleczki dzielnego Apacza - teraz to obiekt pożądania mojej rodzicielki:)

Na razie jest on:

A to Winnetou z filmu - aktor Pierre Brice.
Wiem: lalek, mało podobny.

Lalek ma na głowie  sygnaturę TT 95 a na plecach Made in China - próbowaliśmy zidentyfikować, ale albo źle wpisuję, albo coś - w każdym razie:  ktokolwiek widział , ktokolwiek wie...

Niestety włosy mimo moczenia, prania i innych zabiegów nadal się mechacą. Posiada on zginalne nogi i ruchomy tors, głowa się obraca - brak mu stabilności może dlatego, że jedna noga jest krótsza od drugiej - taki defekt :)

W sesji towarzyszą mu uśmiechnięta lalka Totsy (1992) i zamyślona Pocahontas

Indianie to twardziele, żaden mróz im nie straszny, pledzik wystarczy.

 
 
 


 
I w stronę zachodzącego słońca...

7 komentarzy:

 1. Niedługo będzie cała wioska indiańska. Winnetou i obydwie dziewczyny są super. No i jest koń, bo na prerii bez konia ani rusz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny facet. Ciekawe co to za jeden. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. hej
  śliczne zdjęcia ....pomysłowe pełne przygód .
  lalkowy facet cudny ,
  świetnie ubrane laleczki
  konik bardzo mi się podoba
  pozdrawiam ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. super ten facet! Miałam kiedyś podobnego, tylko to był cowboy i miał ruchome wszystkie stawy. Był piękny.. w sumie nadal go mam gdzieś w torbach z moimi starymi zabawkami, tylko bez oryginalnego stroju. Kupiony był w dziale dla chłopców, więc może ten Indianin też był lalką dla chłopców. Moja ówczesna przyjaciółka miała z tej samej serii indiańskiego wodza o srogiej twarzy i ciemniejszej skórze. Byli o niebo lepsi od Kenów Mattela :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo bym chciała poznać jego rodowód.

  OdpowiedzUsuń
 6. http://allegro.pl/vintage-mattel-1971-big-jim-indianin-i3203159024.html

  przypadkiem trafiłam na taką aukcję, może Cię zainteresuje

  OdpowiedzUsuń
 7. O dzięki, ale znając moje szczęście w licytacjach...:(

  OdpowiedzUsuń