wtorek, 11 czerwca 2013

Wąską ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek...

W związku z tym, że nasze nowe dzisiejsze skarbeczki się moczą w misce i wymagają obszycia, na tapetę trafiają lalki, które czekają od poprzedniego tygodnia na swoją kolej.

Jakoś tak obrodziło w lalki regionalne.

Przytachano je z SH : myślę, że ktoś się pozbywał kolekcji, gdyż leżało ich kilka a nam kaski starczyło tylko na te. Niestety na następny dzień już pozostałych nie było( a była to para z Łotwy - sprawdziliśmy) - trudno.

Za to przygarnęłyśmy taką parkę.


Myślę, po sprawdzaniu tropów  w internecie, że para pochodzi z Czeskiej Republiki z lat1970/75 a może są starsze?

http://www.worldcostumedolls.com/czech-republic---pair-of-wedding-dolls-51777.html

http://www.worldcostumedolls.com/czech-republic---kyjov-boy-and-girl-51688.html

To stronki odkryte dzięki Klinice Lalek /Lalki Regionalne - bardzo polecam i klinikę i stronki:)Lalki wykonane są z plastiku - popiersie i tułów , oraz gumy - kończyny.
Stroje zrobione bardzo dokładnie i z dużą starannością.
Przybyły tylko lekko zakurzone. Niestety zdarzył nam się wypadek - chłopiec spadł i się utłukł , na szczęście udało się go poskładać i pod ubrankiem przykryć, do tej pory nie wiem jak mógł się ześlizgnąć:(A to już tytułowy krasnoludek...Mordka w takiej czapie i takich butach...

Oczywiście żaden krasnoludek tylko lalka w stroju ludowym, ale tym razem tropy zawiodły i nie wiem do czego przyczepić tego lalka :)

Jednakże wygląda jak krasnoludek i to piegowaty..., uwielbiam go ...

Na plecach ma sygnaturkę


Czy ktoś kojarzy...?

Wykonana laleczka jest w całości z plastiku, na szatce lekkie dziury do zaszycia , jednej nie dopatrzyłyśmy. Ma świetne blond włoski. Tak jak poprzednie lalki był czyściutki.


Ubranko również ładne i staranne.I nie znalazł krasnoludki.A tu nasze nowe dzisiejsze skarbeczki czekające na wpis( przebywające w misce)

Tak dla smaczku zdjęcie prosto po przyniesieniu z SH  :)A przedstawię jak obrobimy:)

5 komentarzy:

 1. Krasnoludek kojarzy mi się z niesforną dziewuszką, która ścięła na krótko włosy i udaje chłopaka :P Bardzo ciekawy połów w SH. Na ostatnim zdjęciu widzę dwie piękne Betty Teen. I już się cieszę, że za jakiś czas obejrzę je odczyszczone i odnowione.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z krasnoludkiem poszłabym tropem via Ukraina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak podejrzewam, bo trochę podobna do naszej Ukrainki -jestem w trakcie poszukiwań

   Usuń
 3. Gratuluję łupów-pierwsza para to lalki czeskie, obstawiam lata 70te, mam identycznego chłopaczka, a pannę w ciut innym stroju ;)
  U Carole można zidentyfikować większość lalek regionalnych!
  Krótkowłosego chłopaczka też wysłałabym na tereny dawnego ZSRR - ale tam tyle regionów, że ciężko dokładnie stwierdzić kto on )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przebiegłam przez wszystkie strony u Carole:)
   "Krasnoludek" nadal niezidentyfikowany, ale znalazłam lalki o podobnej buzi, ale bez piegów wszystkie odsyłają do dawnych krajów ZSRR bez konkretnej nazwy.

   Usuń